Димитровградчани печелят 8 медала пред пълни трибуни в Търговище

Пред пълни трибуни в Търговище се проведе Държавното лично първенство по борба за кадети. Домакините отделят голямо внимание на Националното първенство. 1 500 зрители изпълват залата, за да видят представянето на 212 борци от 42 клуба и да подкрепят любимците си от местната школа.

Герои на шампионата обаче станаха младежи от малко южно градче – нашият град, Димитровград.

Треньора на СКБ Димитровград Салим Наим изведе 10-ма кадети, които спечелиха 8 медала и едно призово 5-то място.

Четири пъти злато
Четирима състезатели на Спортен клуб по борба се качиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Убедителни шампиони в своите категории станаха Микяй Наим при 54-килограмовите, Мирослав Иванов в категория до 63 килограма, Драгомир Димов (100) и …

Най-техничен състезател
Богомил Бонев (76 кг.) спечели четвъртото злато за клуба и бе отличен с приза “Най-техничен състезател” на първенството.

Бронзови отличия
Четирима кадети от димитровградската школа завоюваха бронзови медали – Иван Янков (42), Иван Ангелов (58), Павел Иванов (63) и Велико Великов (69 кг). На пето място се класира Емин Еминооглу (54).